Barion Pixel

Karoti ételízesítőkkel a finom íz természetes!

A Karoti ételízesítők és fűszersók lényege: csakis szárított zöldségek (egyes esetekben gyümölcsök is), fűszerek és parajdi só keverékéből állnak ízfokozóktól, tartósítószerektől és adalékanyagoktól, valamint hozzáadott cukor mentesen. Tényleg ennyire egyszerű? Mi a Karoti termékcsalád titka? Miért nő hatalmas mértékben a népszerűségük? Jelen cikkünkben ennek igyekszünk utánajárni.

Már 12 íz található a palettán

Kezdetben vala a Klasszikus ételízesítő (zöld címkés), amelyet húslevesben szokás használni, majd hamarosan következett a Magyaros (piros címkés), amit a fejlesztők szerint “mindenben lehet használni, aminek a receptje úgy kezdődik, »készíts pörköltalapot!«” – tehát hazánkban igen sok ételben. Az, hogy a magyar zászlóból még hiányzó szín, a fehér volt a harmadik címke, ami megszületett, tulajdonképp a véletlen műve. Talán nem nehéz elképzelni, micsoda intenzitású és terjedelmű illatfelhőbe burkolózik a Karoti műhely, amikor a fokhagyma van soron az aprítóban és a szárítóban. Ilyen alkalmakkor bárki, aki arra járt, megjegyezte, hogy mennyei ez az aroma. Innen jött az ötlet, hogy talán érdemes volna kifejleszteni a Karoti Fokhagymás fűszersót is. Aki ismeri “hármaskát”, vagy követi social media felületeinket, tudhatja, hogy ez nem csupán fokhagyma és parajdi só, hiszen tartalmaz még számos szárított zöldséget is. Felhasználása igen sokoldalú, a húspáctól kezdve a salátaöntetig hosszan sorolhatnánk.

Ez volt az a termék, ami elindította a lavinát a további 12 különböző fűszersóig vezető úton, mellyel 15-re bővült a ma kapható ízek száma a Magyarossal és Klasszikussal együtt. Gyors egymásutánban születtek meg az úgynevezett tematikus termékek, mint például a Fasírt, a Szárnyas és az Olaszos Karoti fűszersó. Egy-egy termék fejlesztése hosszú hónapok munkája. Megelőzi a tervezgetés, a prototípusok legyártása, az arányok pontos kimérése és lejegyzése, majd a kóstolások, próbafőzések hosszú sora. Volt olyan termék, amit szinte egyből eltaláltunk (Olaszos, Ázsiai wok, Sertéssült, Négyborsos mustáros), de volt, ami több kört futott, mire elérte jelenlegi összetételét (pl. Steak burgonya, Gyros).

Ha van tehát titok, akkor az a gondosság, hosszas tervezés és a visszajelzések, vélemények figyelembe vétele.

Mit szeretnek a háziasszonyok a Karoti termékekben?

Ha azt szeretnénk, hogy vevőink minden alkalommal a Karotit válasszák, ha ételízesítőt és/vagy fűszersót vásárolnak, ahhoz tudnunk kell, mit várnak el tőle, mi az, amiért beleszerettek egy-egy termékünkbe, ezért folyamatosan kérdezgetjük őket erről. A leggyakoribb válasz az, hogy a Karoti természetes. Tényleg nem tartalmaz semmilyen mesterséges összetevőt, íze mégis olyan intenzív, hogy szinte felrobbannak az ízlelőbimbóink. Gyakran halljuk azt is, hogy azért szeretik nap mint nap használni, mert nagyon sok konyhai műveletet leegyszerűsít. Húsos töltelékekhez nem kell hagymát pirítanunk, hiszen a Magyaros ételízesítőben (is) található hagyma, főzeléket villámgyorsan lehet készíteni a Klasszikus fajtával, húst pácolni elegendő egyetlen fűszersó (Szárnyas, Sertéssült, Mexikói vagy Fokhagymás), nem beszélve a Fasírt, az Olaszos és az Ázsiai wok nevű keverékekről! Harmadsorban változatossá teszi az ételeket, hiszen bátran lehet velük kísérletezni. A gyártó is arra bíztat mindenkit, hogy ne kösse meg a kezünket az, hogy mi van a zacskóra írva. Bátran pácoljunk csirkét Mexikói fűszersóval, csempésszünk Fokhagymás Karotit a sztrapacskába, vagy dobjuk fel a rakott krumplit Klasszikus ételízesítővel! Ehhez “KaroTIPP”-ek formájában segítséget kapunk a gyártó social media felületein, azaz instagramon és Facebook-on is, ahol egy teljesen hétköznapi háziasszony segítségével kutatják folyamatosan a felhasználási lehetőségeket.

Rendelni a legegyszerűbben Webáruházunkból lehet, de emellett folyamatosan törekszünk arra, hogy az ország minél több pontján megtalálható legyen egy-egy biobolt vagy zöldséges, illetve csomagolásmentes üzlet polcain is.